Muuda oma elu, muutes suhet iseendaga – 7 sammu autentse enesearmastuseni 2019-09-13T10:55:01+00:00

Muuda oma elu, muutes suhet iseendaga

– 7 sammu autentse enesearmastuseni.

Kõik me soovime olla elus õnnelikud, terved, rahulolevad ja omada häid suhteid teistega, ometigi tundub see eesmärk kauge ja kättesaamatu ning ükskõik kui palju me ka pingutame ja püüame, tehes ikka rohkem ja veelgi paremini, jääb see meile kättesaamatuks.

Me arvame, et kui saavutame rohkem, oleme targemad, edukamad, kõrgemal ametikohal ja veelgi lahkemad ja sõbralikumad teiste vastu, siis saabub ka sisemine rahulolu, rõõm, hea tervis ning suurepärased suhted.

Paraku on aga nii, et kõik need välised püüdlused tõestada oma väärtust, ei taga meile rõõmu, rahulolu ega sisemist rahu, mida me tegelikult otsime.

Ametikõrgendus, suurem palk, uus partner või uus elukoht võib küll ajutiselt meie heaolu parandada, kuid püsivalt see meid õnnelikuks ei tee, sest me pole tegelenud peamise põhjusega, miks me tegelikult end õnneliku ja rahulolevana ei tunne.

Peamine põhjus, miks me end elus hästi ei tunne ja miks meie suhted ei laabu seisneb selles, et me ei armasta iseennast.

Sa ei koge iial sisemist rahu, rõõmu ja rahulolu, mida sa siia planeedile tegelikult tulid nautima, seni kuni sa pole õppinud ennast tõeliselt armastama.
– Katie & Gay Hendricks, Learning to Love Yourself

Õnneks on võti elukogemuste ja suhete muutmiseks Sinu enda kätes ja selleks pole vaja teha muud, kui õppida ennast armastama ja väärtustama lihtsalt seetõttu, et sa eksisteerid.

Kuidas on lood Sinuga, kas armastad ennast tingimusteta?

Kas suudad vabalt armastust anda ja seda ka teistelt vastu võtta? Kas suudad end väärtustada igal hetkel, sõltumata oma saavutustest, tiitlitest või rahakoti suurusest? Kas jääd ennast armastavaks kui oled vihane, kurb, ärev või koged mõnda muud ebameeldivat tunnet või seisad silmitsi eksimusega?

Kas jääd ennast armastavaks, kui keegi teine valib Sind mitte armastada?

Kui ei, siis Sa ei armasta end tingimusteta ja pead õppima ennast tõeliselt armastama.

Kas oled valmis muutma oma elu, muutes suhet iseendaga?

See, milline on Sinu suhe iseendaga, mõjutab Sinu suhteid teistega ja kuivõrd rahulolev ning õnnelik Sa oma elus oled.
– Katherine Woodward Thomas

Tee endale kingitus ja sukeldu enese armastama õppimise teekonnale, võttes ette 7 sammust koosneva juhendi, mille läbimise tulemusena:

  • Saad teada, mida tähendab enesearmastus, miks see on oluline ja kuidas selleni jõuda.
  • Lood selge visiooni suhtest, mida soovid iseendaga luua ning asud visioonist lähtuvalt tegutsema.
  • Teadvustad mineviku mõjutused enda kujunemisel ning lased minevikul rahus minna.
  • Tervendad oma põhiolemuslikud haavad, teadvustades oma valeidentiteedi uskumused ning asendad need sügavamale tõele vastavate uskumustega.
  • Tuvastad, mis osas Sa pead kasvama ja arenema, et muuta oma elukogemusi.
  • Taastad kontakti oma sisemiste kogemustega ning omandad oskused enesejuhtimiseks.
  • Lood armastava ja hooliva suhte oma keha, tunnete ja mõtetega.
  • Suurendad oma võimekust olla õnnelik seest väljapoole.
  • Teadvustad olulise komponendi, mida vajad tõelise enesearmastuseni jõudmiseks.
  • Omandad 5 peamist praktikat, mis aitavad Sul elada armastuses ja kasvada veelgi armastavamaks versiooniks iseendast.
TUTVU 7 SAMMUST KOOSNEVA ELU MUUTVA JUHENDIGA SIIT

Juhendi läbitöötanud kliendi kogemus

Töötades läbi „Muuda oma elu, muutes suhet iseendaga“ 7 sammust koosneva juhendi, avastasin, et ennast on kõige raskem armastada. Me kõik arvame, et armastame ennast, kuid teeme seda teatud tingimustel ja kui me ei vasta nendele tingimustele, siis me keeldume endale armastust andmast, ehkki just ennast peaksime armastama tingimusteta. Tänu juhendis olevatele praktikatele ja teadmistele, õppisin ma aktsepteerima ennast tingimusteta ning andma endale armastust just siis, kui ma seda tegelikult kõige enam vajasin- siis kui olin eneses pettunud, kurb, vihane, meeleheitel, ebaõnnestunud või ebatäiuslik.

Juhendis olevate praktikate ellu rakendamine ja uued vaatenurgad, aitasid mul luua parema kontakti iseenda tunnete ja vajadustega ning nüüd ma siis õpin tasapisi oma tunnete ja vajaduste väljendamist ka oma lähedastele, et nad saaksid aidata kaasa minu heaolule.

Materjali läbitöötamine aitas mul tõsta teadlikkust iseendast, tänu millele on mul nüüd võimalik teha uusi valikuid ning muuta ebasoodsaid mõtte-, tunde ja käitumisharjumusi.

Muidugi ei ole muutused kiired tulema, aga harjutamine ja järjepidev tegutsemine uutest teadmistest, uskumustest ning käitumisharjumustest lähtuvalt, aitavad iseendale ja õnnelik olemisele lähemale, isegi kui see toimub 1 samm korraga.

Soovitan julgelt „Muuda oma elu, muutes suhet iseendaga“ juhendit kõigile, kes tahavad astuda kasvõi ühe sammu päevas lähemale iseendale ja parematele suhetele.

Jaanika