Ära ole mehele „ema“ eest.

Kuigi mehed tahavad väga, et naine oleks neile nagu ema, siis tasub naisena olla teadlik „emaks olemise“ ohtudest ja tagajärgedest.

Dr. Pat Allen, kes on põhjalikult uurinud meeste ja naiste vahelisi teaduspõhiseid erinevusi ning inimloomusest tulenevaid kalduvusi, teab rääkida, et naised, kes on suhtes mehega nagu emad, rakendavad tegelikult meesenergiat ning riskivad sellega, et mees jääb naisenergiat eelistavaks  poisikeseks.

Mida tähendab mehele „emaks olema“ reaalselt? See tähendab seda, et sa asetad mehe tunded enda tunnetest ette poole ning hoolid pigem sellest, kuidas tema end tunneb kui sellest, kuidas sina ennast tunned. See tähendab ka seda, et naisenergia asemel oled sa meesenergias, sest emaks olemine nõuab meesenergias olemist. Kui sa mõtled korraks emaks olemisele, siis sa tead, et ema on see, kes oma lapse tunnetest hoolib, kes oma lapse nimel toob ka ohverdusi, kes on lapsele õpetajaks, kes ütleb lapsele, mida ta tohib ja mida mitte, mida ta võiks paremini või teisiti teha, kuidas oleks õigem jne. Lisaks, ta hoolitseb söögi, pesupesemise, majapidamise ja kõige sinna juurde kuuluva eest. Päris mõnus on ikka laps olla või kuidas ? Mõned mehed tahavad, et neil oleks ema ka siis, kui nad on juba täiskasvanud ja mõned naised võtavad suurima rõõmuga enda kanda selle ema rolli ning poputavad meest nagu oma last- hellitavad teda oma kehaga, hoolivad tema tunnetest rohkem kui enda omadest, koristavad kodu, teevad süüa, pesevad pesu ja eriti tublid „emmed“ toovad raha ka veel majja ning hoolitsevad mehe majandusliku heaolu eest. Need naised elavad oma elu peamiselt meesenergias- nad on andjad, mitte vastuvõtjad ja mehed, kelle eest nad nõnda hästi hoolitsevad, on tegelikult neile naise eest, olles enamasti vastuvõtjad. Kindlasti on naisi, kellele selline roll sobib ja sel juhul on selles suhtes kõik tasakaalus ja igaüks omal kohal.

Kui naine aga soovib olla siiski ise vastuvõtja rollis, siis ei saa ta olla alguses andja rollis ning hiljem rolli ilma probleemideta muuta, sest ta ise on treeninud meest olema vastuvõtja.

Kuna see on inimloomuses kinni, et mehed otsivad endale emasid, siis ei maksa meeste peale pahane olla – nad testivad naisi koguaeg „emmeks“ olemise koha peale ja jonnivad kui ei saa oma tahtmist (ka laps protestib, kui ema enam rinnapiima ei anna).Teisiti öeldes, tahavad mehed , kes pole veel suureks kasvanud, et naised annaksid neile kohustuste vaba seksi, oleksid koduhoidjad, küpsetajad, hooldajad ja nende tunnete eest hoolitsejad ja seni kuni naised on selle kõigega nõus, ei kavatsegi nad suureks kasvada. Siinkohal tulebki mängu tark, ennast  ja ka teisi armastav, küps, vooruslik ning enda väärtusi, soove ja tundeid austav naine, kes ütleb lihtsalt „ei“ nendele asjadele, mida ta ei pea kohaseks sellele mehele anda ilma, et mees oleks nõus võtma teatud kohustusi enda kanda. Kohustuse all mõeldakse siin eelkõige seda, et mees lubab olla selle naisega järjepidevas (kohtub naisega kord nädalas), mõlemale poolele sobivas monogaamses (on vahekorras ainult temaga ja on avalikusele teada andnud, et on suhtes selle naisega) ning pikaajalises (sobivuse korral liigutakse kooselu või abielu suunas) suhtes.

Niisiis, kui soovid oma ellu tõelist meest, tuleb sul olla ise kõigepealt ka tõeline naine, kes teab mida ta ei taha ja tahab, kes seab enda tunded esikohale, kes suudab öelda „ei“ ja jääb oma „ei“ juurde kindlaks ka siis, kui mees pahandab, manipuleerib, ümber veenda üritab.

Olen kuulnud sellist ütlust: „ Naine teeb poisikesest mehe“ ja ma usun, et see vastab vähemalt osaliselt tõele, sest mitte kõik poisikesed ei taha meheks kasvada ja seega ei lasu kindlasti kogu vastutus naise õlgadel.

Dr. Pat Allen oma üle 40 aastase terapeudi kogemuse põhjal teab öelda, et kui mees kohtab tõelist naist, siis tal jääb üle vaid valida kahe valiku vahel: 1) kas hakata meheks ja nõustuda kohustuste võtmisega ning see naine endale võita või 2) jääda edasi poisikeseks ja see naine kaotada.

 

Naised jätke meelde järgmised asjaolud seoses meeste ja naiste vaheliste suhetega:

 • Mehed armuvad naistesse, kes on vooruslikud, teavad oma väärtust, armastavad ennast piisavalt ega astu mehega vahekorda enneaegselt – monogaamsuse, järjepidevuse ning pikaajalisuse tingimusi kokku leppimata. Siinkohal on vahekorra all mõeldud nii vaginaalset, anaalset kui ka oraalset peenise sisenemist. See võib küll kõlada vanamoodsalt aga vooruslik naine on mehe jaoks palju köitvam, huvitavam ja väärtuslikum kui kergelt kätte saadud vili. Siin tuleb mängu ürgne meeste vajadus vallutada ja tunda uhkust oma saavutuste üle.
 • Naised armuvad meestesse kehaliselt ja kiinduvad füüsiliselt eriti tugevasti peale vaginaalset, oraalset või anaalset vahekorda, sest nende keha toodab vahekorra tagajärjel kiindumushormooni oksütotsiini ning selle hormooni tulv muudab naise mehest füüsiliselt sõltuvaks. Ehk naised abielluvad mehega füüsiliselt ja neil on väga raske end füüsiliselt uuesti lahutada sellest mehest, kellega neil kehaline sõltuvus on tekkinud. Sellest sõltuvusest vabanemine võib võtta aega lausa 2 aastat ja olla vägagi ebameeldiv.
 • Naisena ära lase mehe peenist endale kuhugi sisse, ennem kui sa pole temaga rääkinud monogaamsuse, järjepidevuse ning pikaajalisuse teemadel ning oled veendunud selle mehe usaldusväärsuses. Testi, kas ta on usaldusväärne ja selleks jälgi, kuivõrd hästi ta suudab hoida kinni kokkulepetest ning on nõus üldse kokkuleppeid tegema.

  Siinjuures olgu öeldud, et monogaamsus tähendab erinevatele inimestele erinevat asja- mõne jaoks on monogaamne suhe ka mitme partneriga suhe ja kui mõlemale see sobib, on kõik hästi. Oluline on seda lihtsalt teada. Ka järjepidevus on suhteline mõiste aga heaks tavaks peetakse suhtlust vähemalt korra nädalas, kuid mõnele inimesele on seda liiga vähe või liiga palju ning ka pikaajalisus võib tähenda seda, et te lepite kokku üheöö suhtes, suve romansis või kooselu/ abielu poole liikumises. Ühesõnaga, te peate olema ühel meelel nendes asjades- vastasel juhul saab keegi suhtes väga haiget ja seda pole ju vaja.

 • Naisena jälgi mehe reageeringuid keeldumise korral. Vaata, mida ta teeb siis kui sa ütled talle „ei“ või keeldud tema pakkumisest (astuda vahekorda teisel kohtumisel). Kui mees saab maruvihaseks, hakkab sind mõnitama, alandama või ümber veenma, siis võib olla see märk sellest, et tal on raskusi teiste inimeste piiride austamisega. Kuid anna talle siiski aega kohanemiseks sinu piiridega ja jää endale lihtsalt kindlaks. Lase tal oma lapselik jonn üle elada. Ära kritiseeri teda ega ka karista teda selle eest. Lihtsalt ütle: „ Sul on täiesti õigus tahta minuga vahekorda astuda ja ma olen väga meelitatud, et ma sulle sedavõrd meeldin aga ma ei harrasta juhuseksi. Kui sa oled huvitatud minuga vahekorda astumisest, siis me peame rääkima monogaamsuse, järjepidevuse ja pikaajalisuse tingimused läbi.

  Mis sa arvad sellest ?
  Kui mees hoolib sinu tunnetest ja austab sinu piire, siis ta on võimeline olema suhtes suurepärane kaaslane ning temaga on võimalik üles ehitada rahuldust pakkuv paarisuhe. Kui mees aga eelistab seada enda tunded sinu tunnetest ettepoole, siis on ta pigem naisenergias mees, kes otsib „ema“ tüüpi naist, kes võimaldab tal jääda poisikeseks. Kooselu poisikesega pole aga rahuldust pakkuv naise jaoks, kes tegelikult eelistab olla suhtes naiselikus energias.

 • Naisena sa pead demonstreerima mehele, et suudad armastada ennast paremini kui teda ehk sa oskad ja suudad enda eest seista ja oma tunnete eest hoolt kanda. Mehi võluvad tegelikult need naised, kes oskavad enda eest hoolitseda, end kaitsta, enda tunnetest ja vajadustest lähtuda ega ole kergesti „murduvad“. Vot nendesse naistesse mehed tegelikult armuvad. Teisi nad lihtsalt kasutavad mängukannidena.

 

Niisiis naised, kes eelistavad olla suhtes vastuvõtja energias, hoolitsege kõigepealt enda tunnetest ning öelge „ei“ kohustusevabadust ihalevatele meestele.

 

Häid valikuid soovides !

Sirly

NB! Kui soovid rohkem dr. Pat Alleni teaduspõhistest õpetustest osa saada, siis külasta tema kodulehte: https://wantinstitute.org/ või kuula tema raadiosaate salvestusi siit: https://www.latalkradio.com/content/air-empowered-communication

 

 

 

2021-07-01T10:43:30+00:00 1.07.2021|